A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "Сватівський професійний аграрний ліцей"

Профорієнтаційний захід "Ярмарок професій"

Дата: 14.04.2021 08:49
Кількість переглядів: 333

30 березня ми провели фінальний захід в рамках реалізації проєкту «Модернізація освітнього середовища Сватівського професійного аграрного ліцею» - «Ярмарку професій».

Основна мета заходу – презентація та популяризація навчального закладу, підвищення престижу робітничих професій серед учнівської молоді  Сватівського району, проте не менш важливим є і налагодження комунікацій між владою, освітою і аграрним бізнесом та об’єднання зусиль щодо підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників для сільськогосподарської галузі.

В заході приймали участь роботодавці агропромислових комплексів та навчальні заклади різних рівнів акредитації Сватівського району.

Захід розпочавВолодимир Євдокієнко, директор ДПТНЗ «СПАЛ», який розповів про історію життя ліцею, надав перелік професій, за якими здійснюється підготовка фахівцівта майбутні перспективи випускників закладу. В своєму виступі Володимир Миколайович зазначив :«У нас одні убирають урожай, а інші готують хліб», і ці професії дуже важливі, бо без солі, без хліба немає обіду.

Потім слово взяла Лариса Миколаївна, керівниця проєкту та директорка ГО «Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу», яка розповіла про основну мету і реалізацію проєкту, основні компоненти та результати реалізації. Зазначила позитивні моменти, які найбільш запам’яталися учасникам – це тренінги для викладачівщодо модернізації освітнього процесу, тренінг для учнів щодо основних принципів бізнес-планування та можливостей залучення інвестицій,  ознайомчий візит на Харківський тракторний завод та придбання нового трактору «Белорус 1025.2».  Потім, пані Лариса вручила сертифікати викладачам ліцею, які приймали участь у вебінарах Олени Ярошинської.

Далі відбулися майстер-класи з професії «Кухар.Кондитер»,  «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування" та «Тракторист-машиніст с/г виробництва, слюсар з ремонту с/г машин».Під час першого майстер-класу майстер виробничого навчання Надія Крупка та Світлана Кметь ознайомили присутніх з особливостями виготовлення прикрас з масляного і білково-заварного крему для оздоблення виробів та з випіканням солодких вафель з різними наповнювачами. Далі майстер в/н Сергій Бутко продемонстрував особливості підключення датчику руху, а майстер в/н Сергій Гірман продемонстрували підготовку машинно-тракторного агрегату до роботи. Гості навчального закладу з цікавістю спостерігали за майстерністю вихованців ліцею.

Завершився захід проведенням «Відкритого діалогу» щодо перспектив розвитку аграрно-державно-приватного партнерства на Сватівщині. Під час обговорення особливостей партнерства, директор ПП АФ «Гончарівська», зазначила, що,свого часу, була ученицею професійно-технічного училища та отримала дуже добру основу для подальшого навчання та роботи в аграрному бізнесі. Також зазначила, що учні ліцею – це наше майбутнє, запорука розвитку аграрної Луганщини!

Завдяки проведенню заходу учні шкіл ознайомилися та отримали інформацію про умови прийому та переваги навчання у Сватiвському професійному аграрному ліцеї, під час проведення екскурсії по території ліцею оглянули матеріально-технічну базу, в тому числі сучасну сільськогосподарську техніку, закуплену в рамках проєкту  та відвідали  майстер-класи.

Публікація видана в рамках реалізації проєкту «Модернізація освітнього середовища Сватівського професійного аграрного ліцею», що реалізується ГО «Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу» у партнерстві з ДПТНЗ «Сватівський професійний аграрний ліцей» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень