A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "Сватівський професійний аграрний ліцей"

Тематичний тиждень «Виховуємо громадянина, патріота»

Дата: 18.10.2019 10:23
Кількість переглядів: 277

На виконання Указу президента від 18.05.2019 р. №286/2019 «Про стратегію національно-патріотичного виховання», в ліцеї з 15.10.-20.10. проходив тематичний тиждень «Виховуємо громадянина, патріота».

Під час проведення години народознавства «Історія козацтва-історія України»(бібл. Маслова О. М.) учні віртуально зазирнули у Хортицю-колиску українського козацтва, дізнались про ритуали козацької вольниці та побут козаків Запорізької Січі. Перегляд учнями документального фільму «Хортиця» був цікавим та пізнавальним.

15 жовтня викладачем української мови і літератури Пушишиною Т. М. була організована участь ліцеїстів нашого навчального закладу в  національно-патріотичному конкурсі «Я - козацького роду!», оголошеному колективом "Шкільного порталу".

Бібліотекарем ліцею Масловою О.М.був проведений захід до Дня визволення України від фашистських загарбників (1943-1944рр.) “Шляхами подвигу по Україні”.

Під час заходу учні змогли дослідити сторінки історії України періоду Другої Світової війни, на основі документальних фактів розширити свої знання про військові операції, які проводились під час визволення території України від окупантів, про важливе значення партизанського руху, про подвиг тилу та  жахливі наслідки війни; дати власну оцінку подіям, перейнятися повагою до історичної пам’яті поколінь.

Учні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час тих подій. Захід був оформлений книжковою виставкою “Прочитай про війну.”

Найяскравішим заходом  національно-патріотичного тижня була участь колективу нашого навчального закладу в обласному презентаційному форумі «Живи і працюй в Україні», який був організований в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру і проходив у приміщенні  Сєвєродонецького льодового палацу спорту .Основною метою заходу було інформування громадської, учнівської та студентської  молоді щодо роботи закладів  професійної (професійно-технічної) та вищої освіти Луганської області з підготовки  кваліфікованих робітників та фахівців за професіями та спеціальностями, створення позитивного іміджу Луганської області.

 Серед 43 закладів освіти та 43  роботодавців презентував себе і наш  ДПТНЗ «Сватівський професійний аграрний ліцей». Інформаційний банер, профорієнтаційні матеріали та демонстраційні моделі дали змогу зрозуміти присутнім на форумі специфіку нашого закладу освіти. Колектив закладу презентував професії, за якими в нашому ліцеї проводиться  професійна підготовка здобувачів освіти . Так, на форумі була представлена виставка продукції кулінарних , кондитерських виробів ; виріб учасників гуртка технічної творчості ( керівник майстер в/н Черкасов В.В.) «Сіялка універсальна» та  медова продукція, яка користується великим попитом, бо виготовлена з натуральних компонентів (  п/п  «Медове джерело», кер. Васильєва І. Г.).

 Проведення майстер-класів за професією «Кухар. Кондитер» набуло незабутнього враження для гостей заходу. Майстер-клас «Приготування виробів з вафельного тіста», який проводили майстер в/н С. М. Кметь зі своєю ученицею Мамець Надією, зібрав навколо себе багато охочих подивитись на приготування корзиночок з вершками, прикрашеними шоколадом та наповненими м’ясною нарізкою, сиром, оливками тощо.

Неабиякий інтерес та цікавість викликав у присутніх  майстер-клас І. О. Алдакимової –Лебединець та Н. Г. Крупки «Виготовлення прикрас для оздоблення тортів».  На очах у гостей педагоги створювали шедеври з вершкового крему, а потім частували смаколиками охочих.

Майстер-клас з фігурного ліплення вареників , який представляли на заході майстер в/н Т.Г. Севостьянова  та учениця Каліберда Алла був корисним для майбутніх господинь.

Усі охочі отримали профорієнтаційні матеріали від ляльок Козачка та Козак (М. В. Талдонова, М. І Муратов): листівки, календарики, буклети тощо. Всі залишилися задоволеними та вдячними організаторам  форуму, бо це був шанс і себе показати і інших побачити, обмінятись досвідом та поспілкуватися з роботодавцями. Сподіваємось, що абітурієнти вже визначились із вибором професій і з великим бажанням чекають набору учнів на новий навчальний рік, аби стати здобувачами освіти нашого навчального закладу.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень