A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "Сватівський професійний аграрний ліцей"

«Збережи пам'ять. Збережи правду»

Дата: 30.11.2020 11:41
Кількість переглядів: 187

         28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. День пам'яті був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

         Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму.

         Цьогорічні вшанування відбуваються в  умовах  пандемії коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні заходи внесли обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не перешкодила гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.

 Гаслом цьогорічних заходів є: «Збережи пам'ять. Збережи правду.»

         Кожен в Україні може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор: записати свідчення від родичів-очевидців Голодомору та передати їх до музею; запалити свічку у вікні своєї домівки чи біля пам’ятного хреста або меморіалу у День пам'яті жертв голодоморів.

         Запалена свічка у вікні кожної нашої домівки увечері 28 листопада стала виявом нашої пам'яті і віри у майбутнє.

         Нині серед живих залишились надзвичайно мало тих, хто пережив Голодомор 1932 – 1933 років та й голод 1946 – 1947 років. До того ж, вони, як і всі люди старшого віку, є особливо вразливими до коронавірусу. І потребують уваги рідних і близьких.

         Тож нехай День пам'яті жертв голодоморів стане і додатковою можливістю приділити увагу та надати підтримку тим, хто сьогодні потребує нашого піклування. Їхні спогади, їхні світлини, пам'ятки минулого, що вони зберігають, зміцнюють пам'ять роду і національну пам'ять. Наше завдання зберегти і передати цю пам'ять наступним поколінням, зберегти історію живою.

        

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень